W 2018 roku obchodzimy 69 rocznicę powołania Parafii św.Antoniego z Padwy. Natomiast w 2017 roku obchodziliśmy 30 rocznicę poświęcenia kościoła.

Od samego początku posługę duszpasterską pełnią Księża Orioniści. Pragnieniem naszym – Duszpasterzy od św. Antoniego – jest, jak najlepsze informowanie Was o tym, co dzieje się w naszej wspólnocie parafialnej. To nie jest jednak nasz główny cel, tylko środek do celu. Celem jest, abyśmy dobrze poinformowani, aktywnie włączali się w życie modlitewne i akcje duszpasterskie naszej wspólnoty.

Św. Antoni Padewski - módl się za nami!

Działalność oriońska w Polsce rozpoczęła się w 1923 roku w Zduńskiej Woli wraz z przybyciem do naszego kraju z Włoch księdza Aleksandra Chwiłowicza, który otrzymał od samego założyciela księdza Alojzego Orione dokument upoważniający do podjęcia działalności Zgromadzenia w Polsce. Sama inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Orione, który szczególną życzliwością i miłością otaczał Polskę i Polaków. Następnie rok później nabył posesję z domem, który nazwał Domem Misyjnym. Od 2011 roku mieści się tutaj Centrum Rekolekcyjne Księdza Orione.

W lutym rozpoczęła się w naszej parafii "Jubileuszowa Nowenna" czyli modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każdego 13 dnia miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. O g. 17.15 - różaniec, a g.18.00 - Eucharystia. 

W kolejnych miesiącach nowenny będziemy się modlić o postawę miłosierdzia wobec potrzebujących, o łaskę chrześcijańskiego świętowania niedzieli, o błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin, o solidne wykonywanie pracy i godny odpoczynek, o szacunek dla życia i jego obronę, o wolność od nałogów i uzależnień, o jedność i solidarność w naszej Ojczyźnie i w innych intencjach ważnych dla życia Kościoła i narodu. Niech „Jubileuszowa Nowenna" stanie się wspólną narodową modlitwą, przygotowującą nas do godnego przeżycia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Artykuły i Filmy Video!

Niezmiernie miło nam poinformować iż ks. Piotr Jasek został zwycięzcą I etapu plebiscytu Człowiek Roku 2017 w powiecie Zduńskowolskim w dziedzinie "Działalność społeczna i charytatywna" Ogromnie dziękujemy za każdy oddany głos, który przyczynił się do tego zwycięstwa. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ już od 16 lutego rozpoczął się etap wojewódzki, w którym znajdują się zwycięzcy z wszystkich powiatów, dlatego już teraz prosimy o głos dla ks. Piotra Jaska, a tym samym dla TRAMPOLINY.

1 II - Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. w kaplicy Trójcy Świętej dla Odnowy w Duchu Świętym o g. 19.00.

2 II - Święto Ofiarowania Pańskiego (dawniej Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o g. 7.00, 9.30 i 18.00 ( z udziałem kilkudziesięciu Sióstr Orionistek). Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.

2 II - Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od g. 17.30. Nawiedzenie chorych w domach.

3 II - Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św.w kaplicy Trójcy Świętej o g. 19.00.

9 II - W kaplicy Trójcy św. o g. 11. 30 - śluby wieczyste siostry Sakramentki Niewidomej s. M.Dominiki Maciejewicz od Bożego Miłosierdzia.

14 II - Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o g. 7.00, 9.30, 16.30- dla dzieci i 18.00.  Droga Krzyżowa w każdy piątek o g. 16.45 i 17.30. Gorzkie Żale z nauką Pasyjną w niedzielę o g. 17.15. 

18 II - Na Mszy św. o g. 11.00 - spotkanie formacyjne dla dzieci klas III i Rodziców połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzecielnych. Dzieci przynoszą ze sobą świece.

19 II -Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem o. Józefa WITKO, franciszkanina - o g. 18.00. Przed Mszą św. o g. 17.15 - Różaniec, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym JORDAN.

 

Owocem Roku Wiary w każdy piątek w kaplicy Trójcy Świętej  po Mszy św. o g. 7.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do g. 17.00. Po południu o g. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na chwilę modlitwy osobistej i trwania przed Panem, który jest MIŁOŚCIĄ! 

 Celem działalności świetlicy środowiskowej Trampolina jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi. Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00-18.00. 

U W A G A !!!

Klub Młodzieżowy TRAMPOLINA, mieści się na IV piętrze w Domu Misyjnym przy ul. Łaskiej 88 w Zduńskiej Woli. Gwarantujemy miłe spędzenie czasu, korepetycje czyli pomoc w nauce, możliwość gry w bilard, tenis stołowy, xbox, seanse filmowe. Na miejscu dostęp do wi-fi oraz kawiarenka.Warunkiem jest wypełnienie specjalnej karty klubowicza i przestrzeganie regulaminu.

www.trampolina-zdw.jimdo.pl  Zapraszamy!

Ukazały sie płyty z wierszami ks. Marka Chrzanowskiego fDP pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość" i "12 oddechów". Wiersze w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego ubogacone są śpiewem Justyny Majkowskiej. Można je nabyć w naszym kiosku parafialnym lub na furcie klasztornej. Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Miłość jest..." w interpretacji znanych aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego z muzyką Janka Królikowskiego.

Uwaga! Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Odnalazłeś mnie". Muzykę do wierszy skomponował Jakub Tomalak, a zaśpiewała Maria Sułecka.

Dzisiaj jest

środa,
21 lutego 2018

(52. dzień roku)

Ofiarowanie Pańskie

Święta

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3694167