Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM), to wspólnota międzynarodowa, celem jej jest; by dzieci i młodzież na całym świecie gromadziła się przy Jezusie obecnym w Eucharystii. W Polsce, w jedności z Ruchem na całym świecie, wspólnoty ERM  powstały w roku 1985, w ramach przygotowań do II Kongresu Eucharystycznego. Dziś jest nas w Polsce ok. 12 tysięcy członków w 28 diecezjach.

   Eucharystyczny Ruch Młodych w naszej parafii działa od  2004 roku.
     ERM. w parafii animowała S.M.Cyryla Wyrozumialska, katechetka ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Rok później pomocą służyła  pani Joanna Stawska także katechetka ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Obecnie opiekunką grupy jest siostra Józefina.
     Przełomową datą był 27 listopada 2005r., wtedy to, na uroczystej  Mszy Świętej, dzieci przychodzące na spotkania stały  się  pełnoprawnymi członkami ERM. Z rąk ks. Piotra Kudzii, otrzymały legitymacje, odznaki  członkowskie i chusty. Na  zakończenie Mszy  Świętej  ksiądz proboszcz Stefan Szczygielski skierował do dzieci, rodziców i opiekunów słowa wdzięczności  za obecność ERM w naszej parafii. Od tego dnia dzieci aktywnie włączają się w życie parafii.
    W Częstochowie na  Jasnej Górze  21 - 23 kwietnia 2006r. przeżywaliśmy Ogólnopolskie Dni Wspólnoty ERM-u  pod  hasłem "ZACZERPNIJMY  I  ZANIEŚMY!". Dwa lata póżniej  25 - 27 kwietnia Ogólnopolski Zjazd przeżywaliśmy w Gdańsku pod hasłem: "TAM  I  Z  POWROTEM!". Dzieci z całej Polski wykonywały plakaty nt."Eucharystia centrum mojego życia".  Rownież dzieci z naszej parafii wykonały taki plakat, za ktory zdobyły II- miejsce. W wakacje  wspólnie wyjeżdżaliśmy na wypoczynek.
    Obecnie ERM w naszej parafii liczy 20 osób.Spotkania formacyjne odbywają się w soboty w godz. 13.30 -14.30; w oparciu o program formacyjny na rok 2009/2010, który brzmi: "...aż po ziemi krańce bądźcie  świadkami  Miłości...". Podczs spotkań: adorujemy Pana Jezusa Eucharystycznego, rozważamy Słowo Boże, uczestniczymy w zabawach. Naszą szczególną troską jest  uczestnictwo we Mszy Świętej w pierwsze czwartki miesiąca, podczas których dziękujemy za Eucharystię  i Kapłaństwo ofiarowując Komunię św. za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Dzisiaj jest

środa,
01 kwietnia 2020

(92. dzień roku)

Wakacje z Trampoliną

Święta

Środa, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4918430