W 1934 roku kleryk Józef Hałupczak przy Bractwie Straży Honorowej założył zespół śpiewaczy. Na pierwszym koncercie, który odbył się w Warcie, chór liczył 20 osób i wystąpił wówczas pod nazwą "Chór Braci".  W 1935 roku dyrygentem został prof. Tadeusz Pluciński, który zmienił nazwę na "Harfa". Nazwa ta pozostała aż po dzień dzisiejszy. Do chóru należeli mężczyźni, kobiety i młodzież. Chór posiadał swój zarząd. Pierwszym prezesem został Franciszek Makówka.

Trzecim dyrygentem był brat Jan Wojtczak.  W czasie II wojny światowej chór zawiesił swoją działalność. Odrodził się po zakończeniu okupacji hitlerowskiej. W styczniu 1949 roku chór zarejestrowano w Związku Polskich Stowarzyszeń Śpiewaczych i Muzycznych województwa Łódzkiego. Liczył wtedy 24 członków.

Duże znaczenie dla chóru miało ufundowanie przez członków w 1955 roku własnego sztandaru z okazji 25-lecia istnienia zespołu.  

Od samego początku istnienia zespół "Harfa" prowadził bardzo szeroką działalność kulturalną i mógł cieszyć się sukcesami w różnych konkursach, w któych uczestniczył.

Kolejnymi dyrygentami byli: ks. Franciszek Kaczmarczyk, ks. Marian Kliś i brat Tadeusz Ossowicki, który najdłużej pełnił tę zaszczytną funkcję bo przeszło 30 lat. W tym czasie chór Harfa przeżywał prawdziwy "złoty wiek".  Dowodem tego są piękna kronka prowadzona przez brata Tadeusza.  

Obecnie chór Harfa liczy ok. 40 członków. Dyrygentem jest organista pan Dominik MAC. Opiekunem duchowym ks. Proboszcz

W roku 2015 obchodziliśmy 80 rocznicę Chóru "Harfa"

Dzisiaj jest

środa,
01 kwietnia 2020

(92. dzień roku)

Wakacje z Trampoliną

Święta

Środa, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4918461