OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Tójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 r.

 

1.Gościmy w dzisiejszą niedzielę po raz kolejny w naszej Parafii Ks. Andrzeja Jaworskiego proboszcza z parafii św. Pawła który będzie głosił kazania a po Mszach przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę kościoła.

2.Na Mszy św. o godz. 11.00 swoje święto będzie przeżywać Szkoła Podstawowa nr 5, której patronem jest nasz założyciel św. Alojzy Orione. 

3.Dziś o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

4.W czwartek w Kościele przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.30, 9.30 i o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia po Mszy św. wieczornej. 

5. Miejska Procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki WNMP po Mszy św. o godz. 10.30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w procesji i udekorowania naszych domów wzdłuż ulicy Łaskiej. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia po Mszy św. wieczornej będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Zapraszamy panów do baldachimu i asysty, dzieci do sypania kwiatków, ministrantów i bielanki oraz parafian do licznego udziału w procesjach. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, prosimy o przynoszenie kwiatków.

6.W Boże Ciało - w czwartek nasza parafia i wspólnota SILOE organizują na dziedzińcu Domu Misyjnego "Wieczór uwielbienia i mocy". Będzie to koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu naszych parafialnych zespołów, połączony z uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i modlitwą o uzdrowienie. Posługę modlitwy o uzdrowienie poprowadzi Michał Świderski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego z Gliwic, znany min. z kanału na YouTube "Dotyk Boga". Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz świateł i laserów. Początek koncertu o godz. 21.00. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przez wolontariuszy z Trampoliny.

7.Nasza Parafia i Klub Młodzieżowy Trampolina organizują kolejną edycję Turniej piłkarskiego Dwóch Świętych, która odbędzie się w 21 czerwca na boiskach Pogoni przy ul. Łaskiej. Więcej informacji na stronie internetowej trampoliny. 

8.Zakończenie roku szkolnego w Klubie Dziecięcym Trampolina odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 a w Klubie Młodzieżowym - w niedzielę o godz. 16.00. Młodzież z King's Kids dziękuje za wsparcie wyjazdu misyjnego do Budapesztu. W ubiegłą niedzielę wsparliście tę inicjatywę ofiarami w wysokości 4850 zł. Dziękujemy!

9.Od soboty tj 22 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny rozkład Mszy św., w dni powszednie o godz. 7.30  i o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 swój 50 –ty Jubileusz Kapłaństwa będzie obchodził Ks. Mirosław Żłobiński FDP. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

10.Zbliża się 28 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – 14 lipca. Zapraszamy chętnych na wyjazd, zapisy na furcie klasztornej.

11. Dziękuję za dotychczasową pomoc materialną przeznaczoną na parking przykościelny i               proszę w miarę Waszych możliwości o dalsze wsparcie, mamy do wypłacenia  50 000 zł.

12.Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia oraz obfitości łask Bożych na każdy dzień. Za wszelkie ofiary i każdy gest Waszej życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać. 

13.W tym tygodniu odeszli  do Pana, Stanisław Łagiewczyk, Mirosław Pietrzak, Janina Marcinkowska ,Maria Rażna, Krystyna Makówka ,Janina Owczarek …  Pomódlmy się za nią / nich i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 
 

 

 
 
 
 
 

 

Dzisiaj jest

czwartek,
20 czerwca 2019

(171. dzień roku)

Ferie z Trampoliną

Święta

Czwartek, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4477536