OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Taca dnia dzisiejszego przeznaczona jest na cele misyjne.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty różańca świętego.

4. Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy w czwartek, 25 października na godz. 18.30 do Domu Misyjnego na kolejne spotkanie Kursu Alpha.

5. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tzn. klasy 7 i 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 18.00. Uczniowie klas 8 złożą swoje deklaracje wyrażające ich wolę przystąpienia do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

6. Od poniedziałku w Centrum Rekolekcyjnym rozpoczynają się Rekolekcje Zakonne dla Księży i Braci Orionistów oraz Oriońskiego Ruchu Świeckiego.

7. W przyszłą niedzielą na Mszy św. o godz. 9.30 na domu Misyjnym będzie odsłonięta tablica upamiętniająca odzyskanie Niepodległości przez Polskę, w którą wpisują się księża i siostry Oronistki, zapraszamy serdecznie na tę uroczystość.

8. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o. 17.15

9. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz na furcie.

10.W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele  Mszę św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Na Cmentarzu przy ul. Bema Mszę będą sprawowane o godz. 11.00 i 17.00, a o godz. 15.30 zapraszamy na modlitwę różańcową wraz z wypominkami jednorazowymi. Na Cmentarzu przy ulicy Łaskiej Msze św. będą sprawowane o godz. 10.00 i 12.00. W Dzień Zaduszny, 2 listopada Msze św. będą oprawiane o 7.00. 9.30 i 18.00 połączona z wypominkami oktawalnymi.

11.Młodzieżowa Rada Parafialna w środę 31 października zaprasza dzieci i młodzież do uczczenia Wszystkich Świętych. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z procesją z relikwiami świętych, lampionami, po której wypuścimy światełko do nieba. Następnie w Domu Misyjnym odbędzie się zabawa dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej oraz w gablocie na furcie. Podczas zabawy obowiązuję przebranie.

12.Ministranci kontynuują sprzedaż zniczy, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Dochód, jak co roku, przeznaczony jest na wyjazd  i udział ministrantów w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Wołominie.

13.W przyszły weekend schola dziecięca i wspólnota dzieci Trampolina wyjeżdżają na warsztaty prowadzone przez Armię Dzieci. Życzymy miłego wyjazdu.

14.W związku z wejściem w życie, dnia 25 maja 2018 r., ustawy o ochronie danych osobowych RODO informujemy, że wszelkie zaświadczenia w kancelarii parafialnej są wydawane wyłącznie osobom, których one dotyczą lub osobom trzecim po dostarczeniu pisemnego upoważnienia. Druk upoważnienia można otrzymać w kancelarii parafialnej lub pobrać ze strony internetowej parafii: www.antoni.rel.pl.

15.Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy oraz miesięcznika Egzorcysta, które rzucają światło wiary na bieżące problemy.

16. W naszym kiosku parafialnym można nabyć nowe wydanie Rozbójnika Bożego , jest to życiorys naszego Założyciela Św.  Alojzego Orione zachęcamy do jego nabycia.

17.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości łask Bożych , pamiętamy o was w modlitwie. Za wszelkie ofiary i każdy gest Waszej życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać.

18.W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Henryk Klocek, Ferdynand Buliński, Jerzy Jeziorski, Józef Dudziński i Marek Bąkowski  Pomódlmy się za nich i naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek..

 

Dzisiaj jest

wtorek,
23 października 2018

(296. dzień roku)

Wspomnienia z wakacji

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4126718