OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

I NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018


1.Rozpoczynamy Adwent. Msze św. Roratnie  będą sprawowana w dni powszednie o godz. 6.30, a po nich zapraszamy dzieci i młodzież na adwentowe śniadanie do refektarza w Domu Misyjnym.

2.Grupa Caritas wspomagająca potrzebujących z naszej parafii prosi wiernych o składanie ofiar do puszki Caritas które w całości są przeznaczone na zakup żywności dla biednych i potrzebujących.

3.We wtorek 4 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, której przewodniczyć będzie o. Józef Witko. Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa od godz. 17.15, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym Jordan.

4.Odnowa w Duchu Św. Jordan zaprasza 6 grudnia w czwartek na Mszę św. w intencji dzieci objętych Różami Różańcowymi na godz. 19.0 do kaplicy Trójcy św. Natomiast 8 grudnia (sobota) w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Trójcy Św. w godzinach od 10:00 do 16:00 wspólnota zaprasza wszystkich chętnych na skupienie. W tym dniu chcemy zawierzyć się Marii poprzez modlitwę różańcową, medytację Słowa Bożego, a od godz. 12:00 do 13:00 w Godzinę Łaski w której będziemy zanosić modlitwę w intencji całego świata, wypełniając prośbę Maryi.

5.W najbliższą sobotę  jest organizowana pielgrzymka do Sanktuarium JP II w  Krakowa chętne osoby mogą uzyskać wszelkie informacje u organizatorów Rycerzy JP II . 

6.Z racji pierwszego piątku kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo - piątkową rozpoczniemy od godz. 17.15.

7.Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na tę Mszę św.

8.W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Proboszcza Andrzeja Jaworskiego z parafii św. Pawła. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na budującą się świątynię.

9.Parafialny Chór „Harfa” wyjechał do Wołomina na uroczystości jubileuszowe Ks. Stefana Szczygielskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Pragniemy łączyć się w modlitwie z naszym Czcigodnym Jubilatem życząc obfitości łask Bożych.

10.Komenda Powiatowa Policy kieruje naszą uwagę na powtarzające się przypadki oszustw, których ofiarami stają starsze osoby. Uwrażliwia nas na osoby nieznajome pukające do naszych mieszkań.

11.Wykonano już szereg prac związanych z zasadzeniem nowych drzew i krzewów w alejkach. 

     wokół naszego kościoła i Domu Misyjnego.

12.Informujemy wszystkich parafian, że nikogo nie upoważniamy do roznoszenia opłatków wigilijnych po domach. Poświęcone opłatki możemy już nabywać w naszym kiosku parafialnym i na furcie klasztornej. Są też do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Kalendarze na rok 2019, jak i również kartki świąteczne.

13.Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy oraz miesięcznika Egzorcysta. W naszym kiosku parafialnym można nabyć nowe wydanie Rozbójnika Bożego oraz album poświęcony św. JP II.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, obfitości łask Bożych, pamiętamy o was w modlitwie. Za wszelkie ofiary i każdy gest Waszej życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać                                                                                                                              

15.W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Zdzisław Kuchnicki, śp. Marian Ryłka,  śp. Wiśniewska Maria. Pomódlmy się za nich i naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

wtorek,
11 grudnia 2018

(345. dzień roku)

Wszystkich Świętych

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4193396