XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12 Sierpnia 2018

1. Dziś we wszystkich parafiach dekanatu zduńskowolskiego, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek, na rzecz Pieszej Pielgrzymki Zduńskowolskiej na Jasną Górę. Zbiórka pozwoli na przygotowanie ciepłych posiłków dla pielgrzymów, obniżenie kosztów transportu sprzętu i bagaży, wynajęcie karetki pogotowia ratunkowego z obsługą a także na obniżenie opłaty wpisowej, dając możliwość wzięcia udziału w Pielgrzymce wielu osobom. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Zapraszamy również do udziału w 28 Zduńskowolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 22 sierpnia. Zapisy od 16 do 21 sierpnia w Parafii Wniebowzięcia NMP.

2.  W tym tygodniu w poniedziałek przypada dzień fatimski. O g. 17.30 będzie różaniec, a po Mszy św. procesja z figurą Niepokalanej wokół kościoła. We wtorek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczysta Msza św. odpustowa w parafii św. Maksymiliana będzie o g. 18.00. W środę mamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu przynosimy kwiaty i zioła do poświęcenia. Uroczysta Msza św. odpustowa w Bazylice będzie sprawowana o g. 12.00.

3.     Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z  Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

4.   Na furcie klasztornej przyjmowane  są już zapisy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w piątek 24 sierpnia na przywitanie XXVII Pieszej Pielgrzymki Zduńskowolskiej. Koszt od osoby wynosi 35 zł. 

5.     Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

6.   W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryka GLINKOWSKA, Józefa ROSTKOWSKA i Andrzej PAWLAK. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj jest

wtorek,
14 sierpnia 2018

(226. dzień roku)

Jubileusz Sióstr Orionistek

Święta

Wtorek, XIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4017749