Jesteśmy w trakcie budowania nowej strony internetowej naszej parafiiAktualne ogłoszenia parafialne i intencje Mszy św. znajdziecie państwo na naszej nowej stronie internetowej pod adresem: http://antoni.orione.pl/. Bardzo serdecznie zapraszamy. 

W 2018 roku obchodzimy 69 rocznicę powołania Parafii św.Antoniego z Padwy. Natomiast w 2017 roku obchodziliśmy 30 rocznicę poświęcenia kościoła.

Od samego początku posługę duszpasterską pełnią Księża Orioniści. Pragnieniem naszym – Duszpasterzy od św. Antoniego – jest, jak najlepsze informowanie Was o tym, co dzieje się w naszej wspólnocie parafialnej. To nie jest jednak nasz główny cel, tylko środek do celu. Celem jest, abyśmy dobrze poinformowani, aktywnie włączali się w życie modlitewne i akcje duszpasterskie naszej wspólnoty.

Św. Antoni Padewski - módl się za nami!

 

FURTA KLASZTORNA

CZYNNA:

 

Poniedziałek - Piątek      8.30 -12.30      14.30 - 17.00

Sobota                              9.00 -12.00

tel.: 43 823 27 40

 

Działalność oriońska w Polsce rozpoczęła się w 1923 roku w Zduńskiej Woli wraz z przybyciem do naszego kraju z Włoch księdza Aleksandra Chwiłowicza, który otrzymał od samego założyciela księdza Alojzego Orione dokument upoważniający do podjęcia działalności Zgromadzenia w Polsce. Sama inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Orione, który szczególną życzliwością i miłością otaczał Polskę i Polaków. Następnie rok później nabył posesję z domem, który nazwał Domem Misyjnym. Od 2011 roku mieści się tutaj Centrum Rekolekcyjne Księdza Orione.

Centrum powstało dla nastolatków i ich rodziców, aby zaoferować darmową pomoc w zakresie poradnictwa, terapii psychologicznej, oraz tworzenia indywidualnych programów rozwojowych. Zajmuje się też konsultacjami i mediacjami za pośrednictwem mediatorów rodzinnych i rówieśniczych, treningiem umiejętności społecznych, m.in. asertywności i komunikacji.
W ramach działań profilaktycznych Centrum Profilaktyki i Wsparcia organizuje również koncerty, turnieje, oraz inne akcje dla młodzieży, które są finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, których dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.www.trampolinazdunskawola.com

W razie potrzeby wzięcia udziału w terapii, bądź rozmowy prosimy o kontakt. Spotkania odbywają się nieodpłatnie.

Kontakt:

Facebook: @trampolina.wsparcie

E-mail:trampolina.wsparcie@gmail.com

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Artykuły i Filmy Video!

W każdy czwartek i piątek zapraszamy do kaplicy Trójcy Świętej na adoracje Najświętszego Sakramentu od godziny 7.30 do godz. 17.00.

W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek można rówież skorzystać z sakramentu pokuty w godz. 10.00 – 11.00 oraz 15.00 – 16.00. 

 Celem działalności świetlicy środowiskowej Trampolina jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi. Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00-18.00. 

U W A G A !!!

Klub Młodzieżowy TRAMPOLINA, mieści się na IV piętrze w Domu Misyjnym przy ul. Łaskiej 88 w Zduńskiej Woli. Gwarantujemy miłe spędzenie czasu, korepetycje czyli pomoc w nauce, możliwość gry w bilard, tenis stołowy, xbox, seanse filmowe. Na miejscu dostęp do wi-fi oraz kawiarenka.Warunkiem jest wypełnienie specjalnej karty klubowicza i przestrzeganie regulaminu.

www.trampolina-zdw.jimdo.pl  Zapraszamy!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej ul. Getta Żydowskiego 21b w Zduńskiej Woli od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 - 15.30  prowadzi nabór do mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych w bloku przy ul. Szkolnej 10. Informacje można uzyskać na stronie internetowej www.mopscos.pl oraz 823 53 26, 823 53 44, 823 53 73, 823 53 96, 823 53 95.

W 2019 roku Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy Orioniści w Zduńskiej Woli zrealizowała zadanie pod nazwą "Ograniczenie emisji poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Rzymskokatolickiej Parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli", które polegało na budowie instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,6 KWp produkującej energię elektryczną na potrzeby własne obiektów kościelnych . 

Zadanie zostało dofinansowane w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Całkowity koszt zadania: 257.891,00 PLN

w tym dotacja z WFOŚiGW w Łodzi: 160.00,00 PLN

http://www.zainwesdtujwekologie.pl

Ukazały sie płyty z wierszami ks. Marka Chrzanowskiego fDP pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość" i "12 oddechów". Wiersze w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego ubogacone są śpiewem Justyny Majkowskiej. Można je nabyć w naszym kiosku parafialnym lub na furcie klasztornej. Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Miłość jest..." w interpretacji znanych aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego z muzyką Janka Królikowskiego.

Uwaga! Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Odnalazłeś mnie". Muzykę do wierszy skomponował Jakub Tomalak, a zaśpiewała Maria Sułecka.

Dzisiaj jest

środa,
01 kwietnia 2020

(92. dzień roku)

Wakacje z Trampoliną

Święta

Środa, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4918478