W 2018 roku obchodzimy 69 rocznicę powołania Parafii św.Antoniego z Padwy. Natomiast w 2017 roku obchodziliśmy 30 rocznicę poświęcenia kościoła.

Od samego początku posługę duszpasterską pełnią Księża Orioniści. Pragnieniem naszym – Duszpasterzy od św. Antoniego – jest, jak najlepsze informowanie Was o tym, co dzieje się w naszej wspólnocie parafialnej. To nie jest jednak nasz główny cel, tylko środek do celu. Celem jest, abyśmy dobrze poinformowani, aktywnie włączali się w życie modlitewne i akcje duszpasterskie naszej wspólnoty.

Św. Antoni Padewski - módl się za nami!

Działalność oriońska w Polsce rozpoczęła się w 1923 roku w Zduńskiej Woli wraz z przybyciem do naszego kraju z Włoch księdza Aleksandra Chwiłowicza, który otrzymał od samego założyciela księdza Alojzego Orione dokument upoważniający do podjęcia działalności Zgromadzenia w Polsce. Sama inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Orione, który szczególną życzliwością i miłością otaczał Polskę i Polaków. Następnie rok później nabył posesję z domem, który nazwał Domem Misyjnym. Od 2011 roku mieści się tutaj Centrum Rekolekcyjne Księdza Orione.

W lutym rozpoczęła się w naszej parafii "Jubileuszowa Nowenna" czyli modlitwa za Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każdego 13 dnia miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. O g. 17.15 - różaniec, a g.18.00 - Eucharystia. 

W kolejnych miesiącach nowenny będziemy się modlić o postawę miłosierdzia wobec potrzebujących, o łaskę chrześcijańskiego świętowania niedzieli, o błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin, o solidne wykonywanie pracy i godny odpoczynek, o szacunek dla życia i jego obronę, o wolność od nałogów i uzależnień, o jedność i solidarność w naszej Ojczyźnie i w innych intencjach ważnych dla życia Kościoła i narodu. Niech „Jubileuszowa Nowenna" stanie się wspólną narodową modlitwą, przygotowującą nas do godnego przeżycia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

 I. Fotograf, kamerzysta

Spotkanie w czwartek (22 III) g. 19.00 - salka na III piętrze w Domu Misyjnym. Wejście od strony Trampoliny.

II. Alby.

Odbiór alb w sobotę (21 IV) w salce na I piętrze w Domu Misyjnym.

III. Próby g. 18.45

Poniedziałek (7 V) dziewczynki - Szkoła Podstawowa nr 2

Sroda (9 V) chłopcy - Szkoła Podstawowa nr 2

Czwartek (10 V)  razem dziewczynki i chłopcy- Szkoła Podstawowa nr 2

Piatek (11 V) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9, 10, Janiszewice (druga grupa)

Poniedziałek i środa (14 i 16 V) - razem dziewczynki i chłopcy - Szkoła Podstawowa nr 2

Wtorek i czwartek (15 i 17 V) - razem - Szkoła Podstawowa nr 9, 10, Janiszewice (druga grupa)

IV. Piątek (18 V) - Sprzątamy kościół g. 18.45

V. Sobota (19 V) - Spowiedź

Sakrament Pokuty - Szkoła Podstawowa nr 2, g. 10.00

Sakrament Pokuty - Szkoła Podstawowa nr 9, 10, Janiszewice, g. 11.30

VI. Śpiew - druga grupa

8 i 15 kwietnia po Mszy św.o g. 11.00

VII. I Komunia Święta - 20 Maja

Szkoła Podstawowa nr 2 - g.10.30

Szkoła Podstawowa nr 9, 10, Janiszewice - g. 12.30

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Artykuły i Filmy Video!

1 III – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w Bazylice o g. 9.00.  Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. w kaplicy Trójcy Świętej dla Odnowy w Duchu Świętym o g. 19.00.

2 III - Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od g. 17.30.

UWAGA! Nawiedzenie chorych w domach po Rekolekcjach w piątek (16 III) od g. 9.00.

11-14 III – Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Andrzej MIKOŁAJCZYK, karmelita z Chyżnego koło Zakopanego.

13 III – Jubileuszowa Nowenna przed 100 rocznicą odzyskania Niepodległości. O g. 17.30 – Różaniec i o g. 18.00 Msza św.

18 III - Na Mszy św. o g. 11.00 spotkanie formacyjne dla dzieci klas III i rodziców połączone z poświęceniem książeczek do nabożeństwa.

19 III – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

25 III – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami przed Mszą św. o g. 11.00.

29 III – Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do g. 21.00.

30 III – Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do g. 22.00. O g. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. 

31 III – Wielki Sobota Święcenie pokarmów od g. 9.00-16.30. W Świetlicy w Swędzieniejewicach o g. 11.00.  Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 19.00 połączona z procesją rezurekcyjną.

Owocem Roku Wiary w każdy piątek w kaplicy Trójcy Świętej  po Mszy św. o g. 7.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do g. 17.00. Po południu o g. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na chwilę modlitwy osobistej i trwania przed Panem, który jest MIŁOŚCIĄ! 

 Celem działalności świetlicy środowiskowej Trampolina jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi. Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00-18.00. 

U W A G A !!!

Klub Młodzieżowy TRAMPOLINA, mieści się na IV piętrze w Domu Misyjnym przy ul. Łaskiej 88 w Zduńskiej Woli. Gwarantujemy miłe spędzenie czasu, korepetycje czyli pomoc w nauce, możliwość gry w bilard, tenis stołowy, xbox, seanse filmowe. Na miejscu dostęp do wi-fi oraz kawiarenka.Warunkiem jest wypełnienie specjalnej karty klubowicza i przestrzeganie regulaminu.

www.trampolina-zdw.jimdo.pl  Zapraszamy!

Ukazały sie płyty z wierszami ks. Marka Chrzanowskiego fDP pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość" i "12 oddechów". Wiersze w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego ubogacone są śpiewem Justyny Majkowskiej. Można je nabyć w naszym kiosku parafialnym lub na furcie klasztornej. Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Miłość jest..." w interpretacji znanych aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego z muzyką Janka Królikowskiego.

Uwaga! Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Odnalazłeś mnie". Muzykę do wierszy skomponował Jakub Tomalak, a zaśpiewała Maria Sułecka.

Dzisiaj jest

środa,
21 marca 2018

(80. dzień roku)

Wspomnienie z Ferii

Święta

Środa, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3759402