W 2014 roku minęła 65 rocznica powołania Parafii św.Antoniego z Padwy. Natomiast w 2017 roku obchodzimy 30 rocznicę poświęcenia kościoła.

Od samego początku posługę duszpasterską pełnią Księża Orioniści. Pragnieniem naszym – Duszpasterzy od św. Antoniego – jest, jak najlepsze informowanie Was o tym, co dzieje się w naszej wspólnocie parafialnej. To nie jest jednak nasz główny cel, tylko środek do celu. Celem jest, abyśmy dobrze poinformowani, aktywnie włączali się w życie modlitewne i akcje duszpasterskie naszej wspólnoty.

Św. Antoni Padewski - módl się za nami!

Działalność oriońska w Polsce rozpoczęła się w 1923 roku w Zduńskiej Woli wraz z przybyciem do naszego kraju z Włoch księdza Aleksandra Chwiłowicza, który otrzymał od samego założyciela księdza Alojzego Orione dokument upoważniający do podjęcia działalności Zgromadzenia w Polsce. Sama inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Orione, który szczególną życzliwością i miłością otaczał Polskę i Polaków. Następnie rok później nabył posesję z domem, który nazwał Domem Misyjnym. Od 2011 roku mieści się tutaj Centrum Rekolekcyjne Księdza Orione.

 

Listopad - miesiąc modlitwy za zmarłych

1 XI - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.  o g. 7.30, 9.30 i 18.00. Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Bema o g. 11.00 i 17.00. 

O g. 15.30 – Różaniec z wypominkami jednorazowymi, natomiast na Cmentarzu przy ul. Łaskiej Msze św. będą  o g. 10.00 i 12.00.

2 XI - Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o g. 7.00, 9.30 i 18.00. Msza św. na cmentarzu przy ul Łaskiej o g. 16.00.

O g. 18.00 Pierwsza Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych.

2-9 XI -Msza św. oktawalna o g. 18.00.

3 XI - Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od g. 17.30. Do chorych w domach kapłani udadzą sie od g. 9.00. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.

4 XI - Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. w kaplicy Trójcy Świętej o g. 9.30. Harcerski Dzień Zaduszny w kaplicy Trójcy Świętej o g. 16.00.

11 XI - 99 rocznica odzyskania Niepodległości. Msze św. o g. 7.30, 9.30 i 18.00

13 XI - Dzień Fatimski. O g. 17.15 - Różaniec i Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie, której przewodniczył będzie o. Józef WITKO. 

19 XI - Na Mszy św. o g. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas III.

22 XI- Wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego.

26 XI - Uroczystość Chrystusa Króla. Święto Patronalne Liturgicznej Służy Ołtarza.

30 XI - Tradycyjne Andrzejki

 

Owocem Roku Wiary w każdy piątek w kaplicy Trójcy Świętej  po Mszy św. o g. 7.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do g. 17.00. Po południu o g. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na chwilę modlitwy osobistej i trwania przed Panem, który jest MIŁOŚCIĄ! 

 Celem działalności świetlicy środowiskowej Trampolina jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi. Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00-18.00. 

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Młodzieżowa Rada Parafialna zaprasza dzieci i młodzież do uczczenia Tych wyjątkowych ludzi, którzy swoim pięknym życiem osiągnęli świętość.  My nie świętujemy Halloween!

U W A G A !!!

Klub Młodzieżowy TRAMPOLINA, mieści się na IV piętrze w Domu Misyjnym przy ul. Łaskiej 88 w Zduńskiej Woli. Gwarantujemy miłe spędzenie czasu, korepetycje czyli pomoc w nauce, możliwość gry w bilard, tenis stołowy, xbox, seanse filmowe. Na miejscu dostęp do wi-fi oraz kawiarenka.Warunkiem jest wypełnienie specjalnej karty klubowicza i przestrzeganie regulaminu.

www.trampolina-zdw.jimdo.pl  Zapraszamy!

 

Ukazały sie płyty z wierszami ks. Marka Chrzanowskiego fDP pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość" i "12 oddechów". Wiersze w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego ubogacone są śpiewem Justyny Majkowskiej. Można je nabyć w naszym kiosku parafialnym lub na furcie klasztornej. Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Miłość jest..." w interpretacji znanych aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego z muzyką Janka Królikowskiego.

Uwaga! Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Odnalazłeś mnie". Muzykę do wierszy skomponował Jakub Tomalak, a zaśpiewała Maria Sułecka.

Dzisiaj jest

niedziela,
19 listopada 2017

(323. dzień roku)

Jubileusz

Święta

Niedziela, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Trzydziesta tr

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3551825